KOSTKA BRUKOWA

 


 Kostki szlachetne

Doskonale znajdują zastosowanie zarówno w architekturze nowoczesnej  jak i tradycyjnej. Powodują, że posesje nabierają eleganckiego i ekskluzywnego charakteru. Dzięki zastosowaniu takich procesów jak:  frezowanie, śrutowanie, płukanie i postarzanie oprócz wysokiej jakości, trwałości, odporności, posiadają  niezwykle atrakcyjny wygląd.  Zawierają domieszki marmuru, bazaltu i innych kruszyw naturalnych. Dodatkowo zdecydowane kolory i kontrasty wkomponowane w krajobraz dają zachwycające efekty.

 


Starobruki

Dzięki specjalnemu procesowi obróbki niezwykle realistycznie nawiązują do kostki z naturalnego kamienia. Zastosowanie znajdują nie tylko w zabytkowych częściach starych miast i parków, ale również w klimatycznych ogrodach i na posesjach prywatnych. Bogaty  wybór kolorów, wymiarów i kształtów pozwala na stworzenie niepowtarzanych kompozycji. Dodatkowo nieregularna struktura krawędzi i różnorodna kolorystyka potęguje efekt naturalności.

 


Palisady, obrzeża, stopnie

Produkowane są w różnych grubościach i wysokościach, co umożliwia każdemu dobór produktu odpowiadający jego potrzebom. Wyroby dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Proste formy tworzą niepowtarzalną harmonię i estetykę  zarówno na dużych działkach jak i małych posesjach. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują obrzeża palisadowe oraz obrzeża płukane.

 


Duży format

Wielkoformatowe płyty chętnie stosowane w przestrzeniach miejskich. Pozwalają  na szybki montaż dużych powierzchni w krótkim czasie. Produkowane są z powierzchnią gładką  lub z powierzchnią płukaną w różnych kolorach.  Płyty idealnie uzupełniają bloki schodowe o podobnej kolorystyce.

 


Produkty ekologiczne

Płyty ażurowe lub Meby po wypełnieniu wewnętrznych przestrzeni trawą, drobnym kamieniem bądź grysem stanowią idealne rozwiązanie do utwardzania placów parkingowych, podjazdów, skarp i nasypów. Niektóre produkty łączą w sobie cechy kostki tradycyjnej i ekologicznej, przez którą woda, dzięki bocznym zakończeniom przenika do gruntu. Świetnie komponują się także z zielenią każdego ogrodu, zapewniając mu estetyczny wygląd.

 


Produkty przemysłowe

Kostki betonowe znajdują zastosowanie na drogach, parkingach, placach miejskich i w innej przestrzeni publicznej, gdzie dopuszczalny jest ruch kołowy o dużym obciążeniu i natężeniu. Cechują się przede wszystkim uniwersalnością. Kostki betonowe nadają się także idealnie na chodniki, alejki parkowe, ścieżki ogrodowe czy wjazdy.

 


Świecące Kostki Brukowe

Dopasowane kształtem i wymiarami do betonowych kostek brukowych i doskonale komponują się z każdą powierzchnią brukowaną. Oprawy najazdowe znajdują zastosowanie w doświetlaniu schodów, tarasów, terenów brukowanych i ogrodowych.